Jönglör Servisi

Jonglör:Dilimize Fransızcadan girmiş molan bu kelime ;dengesini ustalıkla korurken top, bıçak, tabak gibi nesneleri havaya atıp tutarak gösteri yapan sanatçıya verilen isimdir
        Jonglör show büyük bir el yeteneği ve tecrübeleri ile ekip arkadaşlarımızın sizleri şaşırtıcak ve heyecanlandırıcak olan jonglör, 5 top çevirme , labut çevirme, çember  çevirme, gibi showlar ile sünnet düğünlerinde açılışlarda doğum günleride dizilerde film çekimlerinde sahne showları yapmaktadır.

 

        Genellikle sirklerde elinde topları veya başka cisimleri döndüren kişi olarak bildiğimiz jonglörleri; açılış , şenlik , düğün, davet, doğum günü, parti, sünnet, sahne gösterileri, tanıtım organizasyonları, dikkat çekici, ve show niteliği ; Showun bir kısmında izleyicilerden de denemek isteyenler olursa, sahneye çıkartarak ortama neşe katıyoruz.

 

Jonglörlerin kullandıkları birkaç metaryal ve gösteri showları:

Devilstick:Çocuklar tarafından da oldukça ilgi çekmesine rağmen, tükçe şeytan çubuğu şeklinde adlandırabileceğimiz bu oyuncağı dans ettirmek ve kontrollü olmak çok zor ve zevklidir.

Diabolo:Aynen kum saatine benzer bir görüntüsü vardır diabolonun. İki adet plastik çanağın metal bir parçayla birbirlerine monte edildiğini düşünebilirsiniz. Süper bir gösteriye sahiptir.

Poi:isim “poi”, fiil “swinging”, yani çevirmek ya da sallamak. Ellere bağlanan ip veya zincirin ucunda bir top bulunur. Bu ipler sağ ve sol el koordinasyonu ile beden çevresinde çevrilir. Aslında elimize geçen bir ipi yada anahtarlığı gelişi güzel çevirmemizin geliştirilmiş versiyonu

Staff:Staff aslında bildiğimiz supurge sapı. Düz bir sopa. Karate filmlerinde falan göreceğiniz cinsten uzun, elinizde ve vücudunuzun çeşitli yerlerinde çevirerek eğleneceyi doruğa çıkaran bir metaryaldir.

Tabak:Adı üstünde tabak. Sirklerde ve buna benzer gösterilerde hepinizin karşılaştığı bir sahnedir, bir çubuğun üzerinde döndürülerek tabakları dengede tutmakdüştü düşecek derken heyecan verici bir gösteridir.

Cigarbox:Şekli yüzünden sigara paketi ismini almış olan bu oyuncak bildiğimiz dikdörtgen prizmadır. Izleyenleri şaşrıtan bir showdur. İstanbul – Organizasyon Hizmeti

images    jonglor3    tahta

Yorum Yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış.

Özür dileriz, yorum formu şimdilik kapalı.